Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

From footprint to fingerprint

Partnerské školy

Partnerské školy

 

Nórsko 

Nordkjosbotn skole http://www.nordkjosbotn.skole.no/

 

Nordkjosbotn Skole je malá vidiecka škola a nachádza sa 300 km severne od polárneho kruhu. Má 120 žiakov od 6 do 16 rokov. Práve preto, že sú tak ďaleko, chcú nadviazať nové medzinárodné priateľstvá a spoznať aj iné európske kultúry a životné štýly.  Do nášho spoločného projektu chcú zahrnúť nielen žiakov, ale i rodičov a celú komunitu. Všetci tak vytvoria prínos pre životné prostredie (jazerá, hory, fjordy), ktoré ich obklopujú. 

VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=H9D2qzLIUls&feature=youtu.be

            http://www.youtube.com/watch?v=cFxM4CMkleE

 

Nemecko

Oberschule Bockenem http://www.oberschule-bockenem.de/

Je to stredná škola vo vidieckej oblasti Dolné Sasko na severe Nemecka. Má asi 600 žiakov vo veku 11 až 16 rokov. Do projektu sa zapojili preto, aby sa ich žiaci mohli aktívne zapájať do praktických aktivít súvisiacich s ochranou životného prostredia. Takisto získajú možnosť dostať sa do kontaktu s miestnymi politikmi a ľuďmi z energetických podnikov, ako aj s ekologickými odborníkmi, ktorí im pomôžu  zlepšiť ich vedomosti a povedomie o vplyve a význame klimatických zmien na miestnej aj na európskej úrovni. Študenti sa budú  priamo podieľaťna projekte ako "šíritelia informácií" pre celú školu, ako i miestnu komunitu.

 

Turecko

CUMHURİYET ORTAOKULU IGDIR

Škola sa nachádza v najvýchodnejšej časti Turecka, blízko hraníc s Arménskom, Azerbajdžanom a Iránom. Keďže Igdir je veľmi vzdialené mesto, nemajú veľa možnosti spoznávať západnú kultúru, iné náboženstvá a zvyky, preto dúfajú, že sa im to vďaka tomuto projektu podarí a budeme sa môcť vzájomne spoznávať, obohacovať a rešpektovať.V rámci tohto projektu si študenti uvedomia  aj dôležitosť prírody nielen v ich živote, ale aj v prostredí, v ktorom žijú, ako aj aké dôležité je, starať sa o ňu.. nielen v Turecku, ale aj v iných krajinách Erurópy.

TOPlist